Księgowość dla Zawodów Medycznych

21 maja 2024

Prowadzenie działalności w branży medycznej wiąże się z wieloma wyzwaniami. To nie tylko pomoc potrzebującym, ale również zarządzanie różnorodnymi aspektami administracyjnymi. Aby odciążyć naszych klientów, nasze biuro rachunkowe oferuje specjalistyczne usługi księgowe dedykowane dla zawodów medycznych, dzięki czemu mogą Państwo skupić się na tym, co najważniejsze – na pacjentach. 


Specyfika Księgowości w Branży Medycznej


Każda profesja medyczna posiada swoje specyficzne wymagania związane z prowadzeniem księgowości. W zależności od rodzaju praktyki i zakresu świadczonych usług, lekarze, fizjoterapeuci i pielęgniarki zwracają uwagę na różne aspekty decydując się na współpracę z biurem rachunkowym. Poniżej przedstawiamy kluczowe cechy, które są najważniejsze według nas:

 • Znajomość specyfiki branży medycznej: Biuro powinno mieć doświadczenie w obsłudze podmiotów medycznych i znać specyficzne potrzeby oraz przepisy dotyczące tej branży.
   
 • Dbałość o zgodność z przepisami: Kluczowa jest znajomość i ścisłe przestrzeganie przepisów podatkowych oraz regulacji prawnych, które obowiązują w sektorze medycznym.
   
 • Rzetelne doradztwo finansowe i optymalizacja podatkowa: Dostarczanie przemyślanych i dokładnych porad finansowych, które pomagają lekarzom i specjalistom medycznym w zarządzaniu finansami, planowaniu budżetu, inwestycjach oraz kontrolowaniu kosztów.  Wykorzystanie legalnych metod i strategii w celu minimalizacji obciążeń podatkowych, maksymalizując korzyści finansowe dla praktyki medycznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego. 
   
 • Profesjonalizm i dokładność: Precyzyjne prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz skrupulatność w rozliczeniach są niezbędne, aby uniknąć błędów, które mogą prowadzić do problemów prawnych i finansowych.
   
 • Terminowość: Szybkie i terminowe wykonywanie wszystkich zadań księgowych oraz podatkowych, aby uniknąć kar i opłat związanych z opóźnieniami.
   
 • Kompleksowość usług: Oferowanie pełnego zakresu usług księgowych, w tym doradztwa podatkowego, analizy finansowej, raportowania oraz zarządzania płatnościami i rozliczeniami.
   
 • Dostępność i komunikatywność: Łatwy kontakt i komunikacja z księgowym, który jest dostępny do udzielania porad i rozwiązywania problemów na bieżąco.
   
 • Elastyczność i dostosowanie: Możliwość dostosowania usług do indywidualnych potrzeb i wymagań konkretnego klienta z branży medycznej.
   
 • Technologiczne wsparcie: Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi księgowych i informatycznych, które ułatwiają współpracę oraz dostęp do informacji finansowych w czasie rzeczywistym.
   
 • Bezpieczeństwo danych: Biuro rachunkowe musi zapewniać wysoki poziom ochrony danych, w tym danych osobowych pacjentów, co jest szczególnie istotne w sektorze medycznym.
   

Dlaczego Warto Skorzystać z Naszych Usług?


Wybierając nasze biuro rachunkowe, zyskują Państwo pewność, że księgowość prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami, a jednocześnie optymalizowana pod kątem kosztów i podatków. Nasze doświadczenie w pracy z klientami z sektora medycznego pozwala nam zrozumieć specyfikę ich potrzeb i dostosować usługi do indywidualnych wymagań.


Nasze Usługi

 

 • Prowadzenie pełnej księgowości: księgi rachunkowe, KPiR.
 • Rozliczenia podatkowe: PIT, VAT, CIT.
 • Sporządzanie deklaracji i raportów: roczne zeznania podatkowe, raporty finansowe.
 • Doradztwo podatkowe i finansowe: optymalizacja podatkowa, planowanie finansowe.
 • Obsługa kadr i płac: rozliczenia z pracownikami, umowy, ZUS.


Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem rachunkowym, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat oferowanych usług i umówić się na konsultację. Jesteśmy tu, aby wspierać Państwa w prowadzeniu działalności medycznej i zapewnić profesjonalne wsparcie księgowe.